Gruzja 2008
Dojazd
Relacja
Uczestnicy
Podsumowanie


Trekking - informacje
Informacje praktyczne
Co warto zobaczyć
Ludzie, obyczaje, kuchnia


Strona główna
Gruzja 2008Dojazd
Kliknij na mapę, aby powiększyćDojazd:

Kraków - Sofia (autokar firmy Turing) - Stambuł (autobus) - Tbilisi (autobus)

       Dotarcie do Tbilisi zabrało nam 4 dni. Pierwszym etapem był dojazd autokarem Turingu z Krakowa do Sofii, na który wcześniej zakupiliśmy bilety. W Sofii przesiedliśmy się na autobus do Stambułu, gdzie znaleźliśmy się trzeciego dnia nad ranem. Ten i kolejny dzień spędziliśmy w autobusie ze Stambułu do Tbilisi, by wreszcie po 4 dniach, około 20 znaleźć się w stolicy Gruzji.Powrót:

Trabzon w Turcji - granica bułgarsko - rumuńska (autostop) - Bukareszt (autobus) - Suczawa (pociąg) - Czerniowce (bus przez granicę) - Lwów (busy) - granica (wynajęty samochód) - Przemyśl (bus) - Kraków (pociąg)

       Powrót do domu rozpoczęliśmy wczesnym popołudniem z Trabzonu. Pierwszym etapem był przejazd stopem do Samsunu. Stamtąd złapaliśmy nocnego tira do Izmitu. Kolejny dzień to dotarcie do stolicy, przejazd przez Stambuł i dojazd stopem do granicy z Bułgarią, skąd zabrał nas do granicy bułgarsko - rumuńskiej kolejny tir. Nad ranem trzeciego dnia przekroczyliśmy most graniczny w Ruse i z pierwszej miejscowości w Rumunii wzięliśmy autobus do Bukaresztu, a stamtąd pociąg do Suczawy. Po nocy tam spędzonej kolejny dzień poświęciliśmy na przejazd przez Ukrainę, by około 22 znaleźć się wreszcie w Przemyślu. Nad ranem kolejnego, piątego dnia powrotu, docieramy wreszcie do domu.