Bogusław Kołodziejczyk
podróżnik, fotograf, backpacker.

pilot wycieczek i przewodnik turystyczny,
instruktor narciarstwa biegowego i zjazdowego , sternik jachtowy,

menedżer kultury:
Polska Agencja Artystyczna „Pagart”,
Dom Polonii  Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”,
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”,
Europejskie Centrum Promocji Kultury Regionalnej „Matecznik Mazowsze”,
Teatr Narodowy w Warszawie.

Największa pasja to podróże, zaczynając  od górskich rajdów  studenckich, wycieczek pieszych po Polsce i rejsów żeglarskich na Mazurach,
do wypraw trampingowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz Azji Południowo – Wschodniej..

Podróżując po całym świecie zwiedził  ponad  60 krajów na  pięciu kontynentach.

Wyjazdy organizuje samodzielnie – „bez rezerwacji”,  zgodnie z  zasadą backpackersów –  „to nie my wybieramy podróż – to podróż wybiera nas”.

Wyprawy realizuje  spontanicznie  w drodze – najważniejsza jest przygoda, odkrywanie i poznawanie nowych, nieznanych miejsc, lokalnych smaków, zapachów, innych tradycji i zwyczajów oraz  ludzi i ich życia.

            Podróż – to najbardziej  fascynujący  sposób poznawania świata !

„Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”.

Ryszard Kapuściński